17.10.2021 10:29 1 NW

OSP Sasino z nową remizą

Fot. Anna Grzymkowska

Strażacy z OSP Sasino doczekali się nowej remizy. Od teraz swoją pracę wykonywać będą w dużo lepszych warunkach, a dzięki temu poprawi się także bezpieczeństwo mieszkańców.

Od stycznia tego roku w Sasinie powstawała remiza strażacka. W sobotę, 16 października została oficjalnie oddana do użytku.

Mieliśmy tylko taki garaż, w którym była straszna wilgoć i przy każdej ulewie nas zalewało. Ciężko było także z niego wyjechać, dlatego nowa remiza to dla nas ogromny skok w przód - zaznacza Wojciech Wypych – prezes OSP w Sasinie.

W ramach inwestycjo powstały dwa nowe boksy i świetlica wiejska. Zadanie kosztowało blisko 1,5 mln zł.

Pomysł na wybudowanie remizy powstał już w 2019 roku, kiedy strażakom-ochotnikom udało się pozyskać nowy pojazd. Wówczas ze względu na jego gabaryty nie było odpowiedniego miejsca, w którym mogłby przebywać. Wójt na prywatnej posesji postawił tymczasowy garaż i rozpoczęło się poszukiwanie środków na wybudowanie pełnoprawnej remizy, co ja widzimy – udało się.

Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24