11.10.2021 12:59 0 EWA

Zjechali z całej Polski by biegać po kaszubskich górach

Fot. TTM

To już trzecia edycja Pomerania Trail – Biegów Górskich na Pomorzu. Na linii startu pojawiło się około 800 uczestników, a najbardziej wytrwali zmierzyli się w wyścigu na 63 km.

W sobotę (9 października) do Barłomina przyjechali biegacze z całej Polski, przeważali uczestnicy z Pomorza, ale nie zabrakło i zagranicznych pasjonatów.

Kochamy morze i też kochamy góry, to mamy dwa w jednym – zapewniali Tomasz i Irek, uczestnicy zawodów z Gorzowa Wielkopolskiego.

Zawodnicy mieli możliwości stanąć do walki w dwóch kategoriach. Nordic walking, gdzie były do pokonania dwie trasy 12 km lub 25 oraz biegi górskie, gdzie do wyboru były cztery dystanse; 12 km, 25 km, 43 km oraz 63 km. Wszystkie trasy znajdowały się na terenie gminy Luzino, znanej z pagórkowatego krajobrazu.

Biegi na Jelenia Górę, na Narożna Górę, czy na Dąbrowa Górę to jedne z najtrudniejszych tras. Mamy tutaj do czynienia z największymi przewyższeniami na Pomorzu – zapewniał Marek Wróbel, organizator Pomerania Trial.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Ten niebanalny krajobraz zachęca organizatorów do stworzenia kolejnej kategorii biegów. W kolejnej edycji pojawi się nowy dystans 100 km. Pokonanie takiej trasy będzie liczyć się jako bieg punktowany do Ultra Trail du Mont Blanc, jednego z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24