30.09.2021 09:09 10 NW

Prokuratura chce, by współtwórczyni Amber Gold wróciła do aresztu

fot. archiwum

Łódzka prokuratura chce, by współtwórczyni piramidy finansowej Amber Gold powróciła do aresztu. Przypomnijmy, że decyzją gdańskiego sądu apelacyjnego Katarzyna P. na wolność wyszła w środę, 22 września.

Współtwórczyni głośniej piramidy finansowej w celi była osiem lat. Według śledczych przebywanie Katarzyny P. poza aresztem może utrudnić prawidłowy przebieg postępowania.

Prokuratura w Łodzi skierowała zażalenie na postanowienie Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który nie tak dawno podjął decyzje o zwolnieniu skazanej z aresztu. Nie zgadzają się z uzasadnieniem decyzji sądu, które mówi o tym, że Katarzyna P. Jest jedyną osobą, która może zaopiekować się swoją matką i małoletnim synem.

Łódzka prokuratura podkreśla, że zachodzi obawa, że oskarżona będzie próbowała utrudniać trwające śledztwo i konieczne jest zastosowanie najsurowszych środków zapobiegawczych.

Kobieta przebywając na wolności pozostaje pod dozorem policji, trzy razy w tygodniu musi zgłaszać się na komisariat i nie może opuszczać miejsca pobytu. Nie może także kontaktować się ze współoskarżonym i świadkami oraz ma zakaz opuszczania kraju i nie ma paszportu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24