28.09.2021 15:00 1 WH/KWP w Gdańsku

Przewoził towar i uderzył w znak – miał ponad 3 promile

Zdjęcie ilustracyjne, fot. archiwum

W Gdańsku policjanci zatrzymali mężczyznę, który po dostarczeniu towaru do sklepu, uderzył w znak drogowy i odjechał. Po chwili mundurowi odnaleźli kierowcę. Okazało się, że miał pomad 3 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (27 września) po godzinie 18:00 funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji.

Kierujący manem uderzył w znak drogowy na ul. Potęgowskiej. Z relacji świadka wynikało, że po zdarzeniu sprawca na chwilę wyszedł z auta i się zataczał. Następnie mężczyzna wsiadł do samochodu dostawczego i odjechał – relacjonuje pomorska policja.

Policjanci pojechali na miejsce i przy ul. Lubowidzkiej zauważyli samochód i zatrzymali kierowcę do kontroli. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Chwilę wcześniej mężczyzna przywiózł towar do pobliskiego sklepu. Kiedy odjeżdżał spod placówki handlowej, podczas cofania samochodem dostawczym, nie zachował ostrożności, uderzył w znak drogowy i uszkodził słupek od szlabanu – wyjaśniają policjanci.

Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zaś za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Kilka dni temu policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który wjechał na parking podstawówki w Kosakowie. Z relacji policji wynika, że mężczyzna był tak pijany, że po otwarciu drzwi wypadł z auta. Szczegóły tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24