23.09.2021 14:00 2 PM/Powiat Wejherowski

Książnica z nagrodą od ministra kultury

mat.pras.

Wystawa stała w Książnicy prof. Gerarda Labudy została wyróżniona w konkursie - Sybilla Wydarzenie Muzealne Roku 2020 w kategorii nowe i zmodernizowane wystawy stałe.

Nagrodę z rąk wicepremiera Piotra Glińskiego odebrała starosta wejherowski Gabriela Lisius wraz z wicestarostą Jackiem Thielem i przewodniczącą zespołu ds. zagospodarowania Książnicy Janiną Kurowską z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Szef resortu kultury pogratulował tegorocznym laureatom Sybilli, a także podziękował wszystkim muzealnikom za ich oddanie na rzecz rozwoju polskiej kultury. 

Wciąż jesteśmy jeszcze w pandemii, stąd przede wszystkim wielkie podziękowania za to, jak państwo pracowaliście, jak polskie instytucje muzealne działały przez ten trudny okres. Byliśmy w bezpośrednim kontakcie, staraliśmy się wam pomagać, wprowadzanych było wiele różnych programów i projektów. Mam nadzieję, że to pomogło - powiedział wicepremier, minister kultury dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński podczas uroczystej gali.

mat.pras..jpg

Inwestycja Powiatu Wejherowskiego znalazła się w gronie najlepszych działań i przedsięwzięć muzealnych w Polsce nagrodzonych na specjalnej Gali w nowym Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla ma na celu wyłonienie i promocję najlepszych przedsięwzięć polskich muzeów. Pomimo niezwykle trudnego 2020 roku, w którym muzea w dużym stopniu przeniosły swoją aktywność do sieci, do Konkursu wpłynęło 167 zgłoszeń, z podziałem na następujące kategorie: Konserwacja i Ochrona Dziedzictwa Kultury, Edukacja, Projekty naukowo-badawcze, Nowe i zmodernizowane wystawy stałe, Wystawy czasowe oraz Zarządzenie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24