23.09.2021 08:49 0 mat.pras.

Polka nominowana w konkursie europejskim dotyczącym innowacji

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

Komisja Europejska we wtorek 21 września opublikowała listę finalistów konkursu EU Sustainable Energy Awards, wyróżniającego osoby i projekty za ich innowacyjność w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach: zaangażowanie, innowacje, kobiety w energetyce oraz młodzi naukowcy.

Wśród 12 finalistów znalazła się Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, która została finalistką w kategorii „kobiety w energetyce”. Komisja doceniła jej zaangażowanie w tematykę poprawy efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii, planowania energetycznego oraz w projekt Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku.

Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz w głosowaniu publicznym, które trwa do 22 października (50% głosów od jury, 50% głosów od internautów). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w poniedziałek 25 października podczas ceremonii wręczenia nagród EUSEW 2021.

Poznać nominowanych i głosować można na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24