23.09.2021 08:00 2 EWA Zakątek Sztuki

'Adaptacja do miejsca' – kolejna edycja Spichlerza Sztuki

Zdjęcie archiwalne

Piwnice Pałacu w Wejherowie już niebawem w pracach niezależnych artystów. Pojawią się dzieła takich twórców jak Anna Baranowska, Bartek Glaza, Zbyszek Gorlak, Maciej Kotłowski, Adriana Majdzińska, Ania Oparkowska i wielu innych.

„Spichlerz Sztuki Wejherowo" organizowany jest od 2012 roku, w każdej edycji pojawiają się wystawy i akcje, które mają na celu komunikacje w języku sztuki z otaczającym światem. Na początku ekspozycje odbywały się w obiektach XIX-wiecznego spichlerza i młyna w Wejherowie, jednak od paru lat działania mają miejsce w wejherowskim Parku, czy Muzeum.

materiał prasowy

Tegoroczna edycja Spichlerz Sztuki Wejherowo 2021 odbędzie się w podziemiach Pałacu Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Już 1 października, o godzinie 18.00 będzie można podziwiać wystawę „Adaptacja do miejsca”, gdzie artyści stworzą specjalne prace, które będą nawiązywać do podziemi muzeum.

Dzieła zostaną wykonane przez wielu artystów: Anna Baranowska, Bartek Glaza, Zbyszek Gorlak, Maciej Kotłowski, Adriana Majdzińska, Ania Oparkowska, Marta Papierowska, Czesław Podleśny, Bartosz Skwarło, Anna Sobolewska, Kasia Swinarska, Dobrochna Walicka, Artur Wyszecki.

Dotychczas w ramach Spichlerza Sztuki w Wejherowie ugoszczono już ponad 100 wybitnych artystów: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, fotografów, filmowców, czy muzyków. Wszystko w ramach idei spichlerza, czyli przechowywania ziarna, co symbolizuje zbiór ludzi, pomysłów, które kiełkują kolejnymi działaniami.

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. Wstęp wolny.

materiał prasowy


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24