17.09.2021 15:00 11 WH/TTM

Niemieccy partnerzy odwiedzili Puck

Fot. TTM

Do Pucka przyjechali burmistrzowie, wiceburmistrzowie, radni i samorządowcy z Niemiec. W ramach wizyty, blisko 50 polityków ze środkowej Frankonii poznało historię miasta oraz przyszłe inwestycje.

To dla nas duże wyróżnienie i zaszczyt. Bardzo się cieszymy, że niemieccy samorządowcy zechcieli przyjechać do Pucka – mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

W czwartek (16 września) blisko 50 niemieckich polityków spotkało się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Politycy przyjechali z Bawarii z regionu Środkowej Frankonii, zobaczyć jak działają miasta na Pomorzu, np. Puck.

Łączy nas 20 lat partnerstwa województwa pomorskiego ze środkową Frankonią. Pięć gmin z województwa podpisało umowy partnerskie. My podpisaliśmy umowę z miastem Stein, z którym świetnie nam się współpracuje od 2004 roku – dodaje Pruchniewska.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Sąsiedzi z zachodniej granicy mieli okazję poznać historię Pucka – najstarszego miasta na Kaszubach Północnych oraz przyszłe inwestycje, m.in. modernizacja mariny. Nie zabrakło zwiedzania oraz uroczystego poczęstunku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24