14.09.2021 09:30 20 PM/KWP Gdańsk

Ukradł puszkę z datkami z kościoła

Fot. KWP Gdańśk

Ukradł z jednego z gdańskich kościołów puszkę z datkami. Mężczyznę nagrały kamery monitoringu, wpadł w ręce kryminalnych kilkaset metrów dalej.

W minionym tygodniu policjanci z Gdańska otrzymali informację, że w jednym z kościołów w Śródmieściu miała miejsce kradzież puszki z datkami.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu II. Policjanci zdobyli wiele informacji, przeanalizowali też monitoring. Podczas sprawdzania zapisu kamer, okazało się, że całe zdarzenie zostało nagrane. Funkcjonariusze mieli już rysopis mężczyzny i wiedzieli, że jego zatrzymanie jest kwestią czasu - informuje gdańska policja.

Kryminalni zaczęli sprawdzać miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać i już po godzinie zatrzymali go kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

60-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu. Policjanci szybko ustalili, gdzie sprawca porzucił zniszczoną puszkę. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, a policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną.

Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24