14.09.2021 08:00 0 WH/TTM

W Kosakowie kończą budować Klub Seniora – trwa nabór do grupy

Źródło: UG w Kosakowie

Już wkrótce stara poczta w Kosakowie stanie się Klubem Seniora. Na ukończeniu jest remont – trwają prace wykończeniowe. Urząd gminy ogłosił nabór do powstającego klubu.

Klub Seniora w Kosakowie to odpowiedź na potrzeby starszych mieszkańców gminy Kosakowo. Ma to być miejsce spotkań i zajęć artystycznych oraz naukowych. Placówka zapewni także wsparcie zdrowotne.

Na chwilą obecną kończą się prace budowlane. Trwa adaptacja starego pomieszczenia po poczcie w Kosakowie.

Chcemy zapewnić naszym seniorom dostęp do usług społecznych. Chcemy zapobiegać ich marginalizacji i odizolowaniu od społeczeństwa, poprzez to, aby nie umieszczać ich w opiece instytucjonalnej. W ośrodku będzie psycholog czy fizjoterapeuta oraz różnego rodzaju lekarze, o których specjalnościach zadecyduje grupa – tłumaczy Małgorzata Borek, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosakowie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

GOPS zaprasza do Klubu Seniora wszystkich mieszkańców gminy powyżej 60. roku życia. Aby wstąpić w szeregi powstającej placówki należy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie gminy lub w urzędzie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24