02.09.2021 17:30 0 WH/KPP w Wejherowie

Reda: Włamywacze okradli budowę i garaż

Fot. archiwum

Elektronarzędia, laptop, wędka, maszyna do szycia i inne przedmioty padły łupem złodziei w Redzie. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy w nocy (29 sierpnia) mieli włamać się do budowanego domu oraz garażu.

We wtorek (31 sierpnia) dzielnicowi z Redy zatrzymali mężczyzn w wieku 20 i 33 lat, którzy mają związek z kradzieżą z włamaniem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (29 sierpnia) na terenie Redy. Jak ustalili policjanci, sprawcy w nocy włamali się do domu w budowie oraz do garażu, skąd ukradli elektronarzędzia oraz inne przedmioty tj. laptop, wędkę, zegar drewniany, lampę, wieżę z głośnikami, maszynę do szycia, gramofon – wylicza asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik prasowy wejherowskiej komendy.

Podczas przeszukania obu domów sprawców, w jednym z nich funkcjonariusze ujawnili część kradzionych przedmiotów, które zostały zabezpieczone do sprawy. Mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. W środę (1 września) zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24