30.08.2021 10:50 1 PM

Festiwal ArteFonie już w ten weekend. Oglądaj na żywo!

Fot. mat.pras.

Festiwal ArteFonie to nowy, muzyczny przystanek kulturalny na mapie północnej Polski. Jego organizatorem i pomysłodawcą jest Art'nVoices - oktet wokalny, który zdobył uznanie w Polsce i za granicą, laureat Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku – Muzyka Współczesna. Festiwal rozpocznie się 3 września i potrwa do 5 września.

Koncert finałowy będzie można obejrzeć na żywo 5 września o 19:00:

— na kanale 52 (Twoja Telewizja Religijna) w Telewizji Kablowej Chopin

— w zakładce kościoły na portalu Nadmorski24.pl

— na Facebooku portalu Nadmorski24, Twojej Telewizji Morskiej i radia Norda FM

Koncert zostanie zarejestrowany i wyemitowany na antenie Twojej Telewizji Morskiej oraz będzie dostępny na stronie TTM w terminie późniejszych o czym będziemy informować na bieżąco.

Z okazji 10-lecia działalności Art’n’Voices zaprasza na pierwszy Festiwal ArteFonie, łączący różne gatunki kultury wysokiej i prezentujący dokonania artystów młodego pokolenia, na którym będzie można usłyszeć zarówno muzykę kameralną, chóralną, organową, improwizowaną jak i folkową czy jazzową – informują organizatorzy wydarzenia.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Wejherowie w pierwszy weekend września. Festiwal otwiera koncert jazzowy związany z projektem „Cassubia” Jakuba Klemensiewicza i Dominika Kisiela, który powstał dzięki inspiracji pieśniami ludowego artysty z Jastarni - Mariana Selina. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Sobotni wieczór (4 września) zostanie wypełniony muzyką kameralną i organową w przestrzeni Kościoła NMP Królowej Polski, gdzie wystąpią artyści Maria Perucka – skrzypce oraz Roman Perucki – organy.

Festiwal zakończy się w niedzielę (5 września) w kościele pw. Chrystusa Króla w Wejherowie koncertem jubileuszowym „Art’n’Voices – 10 lat na scenie”. Podczas tego wieczoru zespół wykona wybrane przez siebie utwory, prezentujące przekrój repertuarowy, w szczególności utwory polskich, współczesnych kompozytorów, które zostały zarejestrowane na płycie „Midnight Stories”.

Ważnym wydarzeniem Festiwalu ArteFonie jest konkurs kompozytorski, którego laureat zostanie nagrodzony podczas koncertu jubileuszowego Art’n’Voices. Zwycięski utwór, wyłoniony spośród 37 nadesłanych prac konkursowych, zostanie w tym dniu prawykonany na żywo przez Zespół Wokalny Art’n’Voices.

Sponsorem transmisji i emisji są Leroy Merlin Rumia, MZK Wejherowo, OPEC.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24