27.08.2021 07:00 6 WH/TTM

Dzieje się w Pucku! Ostatni wakacyjny weekend pełen atrakcji

Fot. TTM

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Z tej okazji miasto Puck przygotowało moc atrakcji – koncert Krystyny Prońko, zlot zabytkowych aut „She’s Mercedes” czy zawody sportowe.

Będzie się wiele działo, póki co zapowiada się deszczowo, ale mam nadzieję, że będzie inaczej. W razie czego proszę się tym nie przejmować. Są parasole i kurtki, a część wydarzeń będzie się odbywać w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego też nie wolno z tego rezygnować – mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka w rozmowie z TTM.

W sobotę (28 sierpnia) do Pucka zjadą zabytkowe samochody w ramach zlotu „She’s Mercedes”. Za kierownicą znajdą się wyłącznie kobiety. Natomiast o godzinie 14:00 na rynku odbędzie konkurs elegancji. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zagłosować na ulubiony automobil.

Zaś o godzinie 20:00 na Zielonej Plaży wystąpi Krystyna Prońko. Wstęp na wydarzenie jest darmowe.

To artystka przez duże A. Artystka wielkiej klasy, która jest znana z takich utworów jak „Deszcz w Cisnej”, „Psalm stojących w kolejce”, ale też wykonała utwór – „Ballada o Pucku”. Dla wszystkich uczestników koncertów przygotowaliśmy karteczki z tekstem. Pani Prońko wykona ten utwór na koncercie. Chcielibyśmy, aby ta piosenka zaistniała na nowo. Chcemy tę piosenkę rozpowszechnić – dodaje Pruchniewska.

Na ORLIK-u od godziny 10:00 wystartuje Festiwal „Time To Break Stereotypes”. To zabawa głównie dla dziewczyn i zwrócenie uwagi, aby spędzać czas na sportowo.

W niedzielę (29 sierpnia) o godzinie 14:00 w MOKSiR-ze rozpocznie się spotkanie z prof. Adamem Bodnarem.

Ponadto w godzinach 10:00 – 17:00 na plaży pojawią się wolontariusze w ramach akcji „Czysta Plaża”, którzy posprzątają środowisko ze śmieci.

Liczymy na wolontariuszy. Podzielimy się na sektory. Doskonale wiemy, że każdy powinien po sobie sprzątać, ale wiemy jaka jest sytuacja. Wiele osób robi to w ramach wolontariatu. To moment na koniec wakacji, kiedy można sobie uświadomić, że zaśmiecać nie wolno – zwraca uwagę Hanna Pruchniewska.

Ponadto do końca września w porcie rybackim trwa wystawa akordeonów. W sumie zebrano 50 instrumentów.

To perełki z kolekcji pana Pawła Nowaka, naszego muzyka i popularyzatora kaszubszczyzny i muzyki akordeonowej. To wspaniałe i niepowtarzalne instrumenty - wyjaśnia burmistrz Pucka.

We wrześniu akordeonista będzie prowadził zajęcia z dziećmi i młodzieżą, podczas których będzie prezentował i opowiadał o akordeonach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24