25.08.2021 09:08 0 WH/pomorskie.eu

'Dziękujemy' od pomorskich artystów dla służby zdrowia

Źródło: pomorskie.eu

Krystyna Stańko, Dorota Lulka czy Paweł Nowak to tylko część artystów, którzy wystąpią w sobotę (28 sierpnia) w gdańskiej filharmonii. Muzycy i ludzie kultury okażą wdzięczność pomorskiej służbie zdrowia w ramach koncertu „Dziękujemy!”.

Koncert „Dziękujemy!” jest formą uroczystego i wyjątkowego podziękowania za niebywały wysiłek, zarówno fizyczny jak i psychiczny, który włożyła i wkłada pomorska służba zdrowia w ratowanie życia i zdrowia mieszkańców podczas pandemii. To także ukłon wobec pomorskich artystów, których pandemia pozbawiła występów i zarobkowania – informuje portal pomorskie.eu

Wydarzenie zaplanowano na sobotę (28 sierpnia) o godzinie 19:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Wystąpią cenieni artyści z województwa pomorskiego: Krystyna Stańko Quintet, Dorota Lulka & Paweł Nowak, Katarzyna Hołysz, Joanna Knitter/ Blues & Folk Connection, Zagan Acoustic, Anna Federowicz i Tomasz Stroynowski, Renia Gosławska, Hanna Łubieńska, Karolina Merda, Rafał Ostrowski, Magdalena Smuk, Karolina Trębacz oraz Krzysztof Wojciechowski.

Wydarzenie ma zwrócić uwagę na medyków podczas pandemii, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Cała służba zdrowia została postawiona w stan niebywałego alertu, który od ponad roku ma ogromny wpływ na tę grupę społeczną. Coraz więcej pojawia się głosów, także spoza środowiska medycznego, że ta walka już teraz pozostawia trwały ślad psychiczny u medyków, porównujących pandemię ze stanem wojny – czytamy na pomorskie.eu.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja Pomysłodalnia. Wstęp jest bezpłatny, ale chętni powinni wypełnić specjalny formularz, aby otrzymać bilety. Szczegóły znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24