23.08.2021 14:25 0 PM/TTM

Porta Pucharu Polski - wielkie żeglarskie zmagania w Pucku

Przez cały weekend Puck był miejscem żeglarskich rywalizacji na najwyższym poziomie. Odbywał się tam Memoriał Juliusza Sieradzkiego w klasie Omega, rozgrywany w ramach Porta Pucharu Polski 2021.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W piątek przed południem żeglarze rozpoczęli swoje starty w zawodach, które przez cały weekend miały swoje miejsce na Zatoce Puckiej.

To jest w tym roku oprócz mistrzostw Polski największa impreza tego sezonu. Memoriał Sieradzkiego to tradycyjna impreza poświęcona pamięci twórcy naszej klasy. Ścigamy się w dwóch klasach Omega Sport, Omega Standard. Na starcie mamy wszystkich czołowych zawodników w kraju – mówi Daniel Sokołowski, prezes Polskiego Związku Klasy Omega.

Na starcie stanęło ponad 40 załóg. Pierwsze miejsce w klasie Omega Sport zajęło PG Racing III z klubu PG Racing Politechnika Gdańska. W klasie Standard zwyciężył Pol 175 z Yacht Club Rewa. Wyniki memoriału dostępne są tutaj.