21.08.2021 12:22 0 NW/pomorskie.eu

Pomorskie przedszkola z wielomilionowym dofinansowaniem

Żródło: pomorskie.eu

Kilkadziesiąt przedszkoli i punktów przedszkolnych z całego województwa pomorskiego będzie mogło utworzyć dodatkowe miejsca wychowania przedszkolnego dzięki wsparciu unijnemu. W sumie Pomorze otrzyma ponad 55 mln zł dofinansowania.

Najmłodsi zapewnioną będą mieli nie tylko specjalistyczną opiekę, ale i szeroką ofertę edukacyjną oraz spędzanie czasu z równieśnikami. Zarząd Województwa Pomorskiego w czwartek, 19 sierpnia zatwierdził listę wybranych do dofinansowania projektów. Są na niej 42 całego regionu.

Pierwotnie na konkurs przeznaczono 45 mln zł, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie zwiększono pulę dostępnych środków o 10 mln zł. Ostatecznie po negocjacjach pozytywnie ocenionych zostało 89 projektów, z których będą realizowane 42. Są to zarówno podmioty prywatne, jak i jednostki samorządu terytorialnego.

Zakładamy, że zostanie utworzonych ponad 1,6 tysiąca nowych miejsc przedszkolnych – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Co ważne, wsparcie skierowane będzie także do wychowawców. Jak mówi Marcin Fuchsm dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu SPołecznego UMWP, dzięki dofinansowaniom powstaną miejsca przyjazne dzieciom, gdzie nie tylko będą miały zapewnioną fachową opiekę, ale i będą mogły rozwijać swoje zdolności.

Wsparcie finansowe otrzymają jednostki m.in. z gminy Krokowa, gminy Łęczyce, z Pucka, Luzina, Wejherowa, Gdyni i Gdańska.

Pełna lista wybranych projektów dostępna jest tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24