19.08.2021 10:22 13 PM/SM Wejherowo

Wybiła witrynę i ukradła biżuterię

Fot. SM Wejherowo

Wybiła sklepową witrynę, ukradła znajdującą się na wystawie biżuterię, po czym ruszyła do ucieczki. Kobietę zatrzymali strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło w czwartek (19 sierpnia) około godziny 00:30 na Placu Jakuba Wejhera w Wejherowie w sklepie z ozdobami.

Sprawczyni po uprzednim wybiciu kostką brukową szyby wystawowej, zaczęła zdejmować z wystawy biżuterię. Na miejsce wezwano patrol straży miejskiej, który w tym czasie podejmował interwencję w innym rejonie miasta – informuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Fot. SM Wejherowo

Po dokonanej kradzieży kobieta oddaliła się w kierunku ulicy Kościelnej. Na widok nadjeżdżającego radiowozu ruszyła do ucieczki, którą funkcjonariusze udaremnili.

Sprawczynią okazała się 24-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego. W torbie miała pochodzącą z kradzieży biżuterię – dodaje komendant.

Kobieta przyznała się też do kradzieży łańcuszków i wisiorków ze sklepu. Ujętą przekazano policji, która prowadzi w tej sprawie dalsze czynności.

Policjanci będą wyjaśniali dokładnie okoliczności zdarzenia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Fot. SM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24