12.08.2021 13:00 2 NW

Dzienny Dom Seniora w Celbowie wkrótce przyjmie seniorów

Fot. TTM

Pod koniec września otwarty ma zostać Dzienny Dom Seniora w Celbowie, a już za kilka dni ruszy rekrutacja dla wszystkich chętnych powyżej 60. roku życia. Poszukiwani są także pracownicy, którzy są niezbędni, by placówka mogła zacząć funkcjonować.

Dzienny Dom Seniora będzie mógł w ciągu dnia przyjąć około 30 seniorów i pięć osób do opieki wytchnieniowej. Dzięki temu ich opiekunowie będą mogli spokojnie załatwić ważne sprawy, np. urzędowe bez obaw o zdrowie najbliższej osoby.

Zajęcia w placówce odbywać będą się od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00. Uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie, zajęcia opiekuńcze, rehabilitacyjne i edukacyjne.

Fot. TTM

W niedzielę, 15 sierpnia rozpocznie się pierwszy nabór chętnych seniorów i będzie trwać do końca miesiąca.

Dokonaliśmy wyboru kierownika i ogłoszono konkurs dotyczący naboru ludzi do pracy w tym ośrodku. Nasz Dom Seniora jest prawie gotowy, ale bez pracowników nie będzie mógł funkcjonować. Trwają także prace nad regulaminem, który gdy zostanie zatwierdzony opublikowany zostanie na stronie placówki - mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Obecnie trwa wyposażanie ośrodka, a jego otwarcie zaplanowano na okolice 20 września.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Jak informowaliśmy w poprzednim artykule na ten temat, inwestycja wiązała się z wydatkiem blisko 3 mln zł. Wkład gminy wyniósł około 40 procent.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24