12.08.2021 09:29 20 PM/KWP Gdańsk

Śmiertelny narkotyk na rynku - pomorska policja ostrzega

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

W Polsce pojawił się narkotyk nowej generacji o nazwie MDMB-4cd-PINACA, którego jednokrotne zażycie może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych, a nawet śmierci. Pomorska policja ostrzega: zażywanie narkotyków, w tym dopalaczy stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia.

Narkotyk ten może występować w postaci: mieszanek do palenia, proszków, kartoników nasączonych substancją oraz liquidow do e-papierosa. Jest to substancja niebezpieczna dla zdrowia i życia ludzkiego. Zażycie nawet małej dawki może wywołać zaburzenia równowagi, paranoję, halucynacje oraz zaburzenia rytmu serca – informuje pomorska policja.

Substancja może również doprowadzić do utraty przytomności, zachowań psychotycznych, a także śmierci. Mundurowi ostrzegają i proszą o czujność, szczególnie na imprezach.

Na imprezę zawsze wybieraj się w towarzystwie zaufanych znajomych. Unikaj znajomych „z przypadku”. Staraj się kupować napoje w fabrycznie zamkniętych opakowaniach i otwierać je własnoręcznie. Jeżeli nie jest to możliwe, obserwuj jak napój jest przyrządzany. Nigdy nie zażywaj substancji, które oferują nieznajome osoby. Nie zostawiaj napoju bez nadzoru, nawet, gdy odchodzisz tylko na chwilę. Kiedy poczujesz mdłości, senność, zachwianie równowagi, problemy z wymową, natychmiast poproś o pomoc zaufaną osobę i skontaktuj się z lekarzem oraz powiadom policję – czytamy na stronie policji.

Pomocny telefon i link do strony internetowej: www.narkomania.gov.pl, Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania - 800 199 990.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu, przetwarzanie, posiadanie, przywóz i wywóz nowych substancji psychoaktywnych grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24