11.08.2021 12:00 0 PM

Obrzucili farbą sklep, wszystko nagrała kamera - jest nagroda za pomoc w ich znalezieniu

Fot. screen z nagrania monitoringu

Banda wandali zniszczyła wejście do naszego sklepu, obrzucając elewację słoikami z farbą – poinformowali na facebooku właściciele sklepu w Nowym Dworze Wejherowskim. Całe zdarzenie nagrała kamera, a właściciele proponują nagrodę za pomoc w znalezieniu sprawców.

Do zdarzenia doszło w sobotę (7 sierpnia) po godzinie 22:30. Na nagraniu widać jak trzech mężczyzn podbiega pod sklep, zatrzymuje się, rzuca pojemnikami z farbą w budynek, po czym szybko ucieka. Właściciele sklepu zgłosili sprawę na policję, ale próbują również na własną rękę znaleźć sprawców.

Nie wyrażamy zgody na takie działania zarówno jako przedsiębiorcy jak i mieszkańcy Nowego Dworu Wejherowskiego. Na wyjaśnieniu tej sprawy powinno zależeć wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości, gdyż milczenie i obojętność jest cichym przyzwoleniem na wyrażanie braku szacunku do czyjejś własności i niszczenie jej. Nigdy nie wiadomo przecież, kto będzie kolejną ofiarą takich przestępców - mówi Maria Bendik, kierownik sklepu.

Pokrzywdzeni wyznaczyli nagrodę za pomoc w ujęciu widocznych na nagraniu mężczyzn – oferują 3 tys. zł.

Wyjaśnienie tej sprawy jest dla nas priorytetem i cały nasz wysiłek kierujemy aktualnie na ujawnienie sprawców. W tym celu zaangażowaliśmy również prywatnych detektywów – dodaje Maria Bendik.

Nad sprawą pracują policjanci dochodzeniowo-śledczy, których celem będzie ustalenie sprawców tego zdarzenia – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

W tej sprawie można kontaktować się z policją lub właścicielami pod numerem: 698085304.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24