02.08.2021 15:30 8 PM/KPP Wejherowo

W ich żyłach płynie niebieska krew

Fot. KPP Wejherowo

Poszedł w ślady brata, a ten wcześniej w ślady ojca – służba w policji to ich rodzinna tradycja. W wejherowskiej jednostce znajdziemy dwóch braci, którzy tak jak ich tata założyli niebieskie mundury.

Starszy z braci jest funkcjonariuszem od 11 lat, a młodszy od 2 tygodni. Ich zainteresowanie służbą, to przykład idący z góry, ich ojciec także przez wiele lat był policjantem.

Służba w policji dla braci mł. asp. Przemysława i post. Damiana Patelczyk to rodzinna tradycja. Ich ojciec także przez wiele lat był policjantem w Wejherowie, później w Pucku. Mł. asp. Przemysław Patelczyk służbę pełni w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie – zaznacza asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy wejherowskiej komendy.

Gdy Przemysław zaczynał swoją przygodę w policji, jego młodszy brat marzył, aby także zostać policjantem jak jego tata i starszy brat. Od dwóch tygodni jest już w szeregach formacji i służbę pełni w wejherowskiej jednostce.

Zawód policjanta to marzenie wielu młodych ludzi. Nie można zapominać, że jest także sporym wyzwaniem. Służba jest bardzo ciekawa, w której każdy możne znaleźć miejsce dla siebie – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w policji muszą spełnić kilka warunków, o których można przeczytać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24