02.08.2021 14:30 0 NW

Dobro zakotwiczyło w Dębkach

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Koncerty, spotkania autorskie, animacje dla dzieci, warsztaty malarskie czy teatrzyk kamishibai – to atrakcje jakie czekały na uczestników podczas trzydniowego eventu na Dębkach. Mowa o piątej już edycji Zakotwicz Dobro organizowanej na rzecz Puckiego Hospicjum.

„Bliskość” to hasło tegorocznej edycji Zakotwicz Dobro organizowanej przez hospicjum w Pucku. Celem akcji jest docieranie do szerokiego grona odbiorców poprzez różne formy – od artystycznych, rekreacyjnych i edukacyjnych po spotkania autorskie i ze specjalistami.

Jest to inicjatywa oddolna wolontariuszy Puckiego Hospicjum i jest adresowana do gości i mieszkańców okolicy. Chcemy przez różne formy sztuki, animacje czy koncerty promować idee hospicyjne. W tym roku naszym głównym hasłem jest bliskość, a tej potrzeba nam teraz w czasach pandemicznych najbardziej - wyjaśnia Irmina Gierszewska, wolontariusz Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Zakotwicz Dobro to cykliczna impreza, która w tym roku odbyła się już po raz piąty.

W tym roku było bardzo muzycznie i artystycznie, byliśmy bardzo mile zaskoczeni, że tak wiele osób włączyło się w muzykowanie, co było świetne. Mogliśmy się szybko poznać i dobrze bawić – mówiła Agata Kubrak, partner Puckiego Hospicjum.

Dzięki pisaniu piosenek możemy wyrażać swoje emocje smutku czy radości i jest to takie katharsis. Ja tak to czuję. Podczas tych warsztatów chodziło o to, by stworzyć zespół, razem współpracować i to myślę, że wyszło całkiem fajnie - dodaje Bartek Miecznikowski, organizator warsztatów muzycznych.

Podczas zakotwiczania dobra przybliżana jest idea opieki paliatywnej, hospicyjnej i wolontariatu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24