29.07.2021 10:38 4 NW

Pediatria w puckim szpitalu znów przyjmie pacjentów?

Fot. TTM

„Jesteśmy zdeterminowani, by rozwinąć Pucki Szpital” – mówi starosta pucki i zapowiada, że prawdopodobnie jeszcze we wrześniu tego roku Oddział Pediatrii wznowi swoją działalność.

Z informacji na temat zamknięcia pediatrii w szpitalu w Pucku nie byli zadowoleni mieszkańcy, którzy obawiają się, że nie będą mieli dostępu do stałej opieki dla swoich dzieci.

Jesteśmy po serii rozmów z Narodowym Funduszem Zdrowia i będziemy modernizować szpital do skutku. Jesteśmy zdeterminowani, by rozwijać tę placówkę, nie da się jednak przebudowywać i remontować placówki między łóżkami pacjentów, dlatego utrudnienia są nieuniknione - mówi Jarosław Białk, starosta pucki w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Jak zaznacza starosta próba odtworzenia Oddziału Pediatrii napotyka problemy personalne. W Polsce brakuje lekarzy i ten sam kłopot ma pucka placówka.

Ordynator podejmie się karkołomnej próby zbudowania pediatrii na nowo i wydaje mi się, że uda się nam to zrobić, ale nie w najbliższych tygodniach. Musimy zbudować zespół, a to nie uda się bez podkupienia specjalistów z innych placówek. Nie chcemy też by oddział świecił pustkami

Dlatego powstał plan, by połączyć go z oddziałem pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

Jeśli znajdą się lekarze chętni do pracy, Oddział Pediatrii powinien rozpocząć działalność nawet we wrześniu. Jednak nie ma póki co żadnej gwarancji, że tak się stanie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24