29.07.2021 08:46 8 NW/TTM

Kolejna torba ratownicza trafiła do strażaków-ochotników

Fot. Marek Trybański/TTM

Kolejna torba z podręcznym sprzętem ratowniczym trafiła do strażaków w powiatu wejherowskiego. Tym razem niezbędny do ratowania ludzkiego życia sprzęt powierzono ochotnikom z OSP Gościcino.

Nie rzadko to właśnie strażacy docierają na miejsce wypadku jako pierwsi. Ważne jest więc, by zaopatrzeni byli w sprzęt, za pomocą którego mogą ratować ludzkie zdrowie i życie. Taka torba trafiła do OSP w Gościcinie.

To już kolejna torba, która trafia do gminy Wejherowo z gdańskiego oddziału KRUS. Takie torby trafiły już m.in. do Bolszewa i Kniewa, a plany są na kolejne jednostki - mówi Marcin Drewa, dyrektor OR KRUS w Gdańsku.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

W torbie znajdują się m.in. butla z tlenem, kołnierze usztywniające i środki opatrunkowe.

Otrzymany sprzęt jest kluczowy w niesieniu pomocy osobom poszkodowanym np. w wypadkach. Jeśli jesteśmy jako pierwsi na miejscu zdarzenia taki sprzęt jest niezbędny, by udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym - komentuje Jerzy Sawoniuk, prezes OSP Gościcino.

Wyposażone kompleksowo torby systematycznie trafiają do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do Kasy Regionalnego Ubezpieczenia Społecznego co jakiś czas spływają wnioski z prośbą o przekazanie sprzętu i jak tylko jest taka możliwość zostaje on im przekazany.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24