22.07.2021 12:15 3 NW/KPP w Wejherowie

Jechał pod wpływem, chciał przekupić policjantów

Fot. archiwum

Mieszkaniec powiatu puckiego został zatrzymany do kontroli drogowej i okazało się, że kierował będąc pod wpływem alkoholu. Obawiał się konsekwencji, więc podjął próbę wręczenia policjantom łapówki. Teraz może spędzić kilka lat za kratkami.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w gminie Szemud. Badanie alkotestem wykazało, że 37-letni mężczyzna miał blisko 3 promile w organizmie.

Podczas zatrzymania kierowca znieważał policjantów, następnie naruszył ich nietykalność, a na koniec chcąc się jakoś „uratować” zaoferował mundurowym pieniądze.

Mężczyzna swoją propozycją popełnił jeszcze poważniejsze w skutkach prawnych przestępstwo i trafił do policyjnego aresztu – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy z wejherowskiej komendy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, poniesie także konsekwencje związane z znieważaniem policjantów oraz naruszeniem ich nietykalności cielesnej. W środę (21 lipca) 37-latek został doprowadzony do prokuratury. Musi się teraz liczyć z dużo wyższą karą, gdyż za wręczenie korzyści majątkowej grozi do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24