22.07.2021 12:00 2 NW/Norda FM

Kąpielisko w Kamieniu z większą plażą i atrakcjami

Fot. Marek Trybański/TTM

Większa plaża z czystym piaskiem, boisko do siatkówki czy wypożyczalnia sprzętu wodnego – te i inne atrakcje czekają na wypoczywających na kąpielisku w Kamieniu. Ponadto zażywanych kąpieli w jeziorze strzegą ratownicy wodni.

Codziennie w tygodniu w godz. od 10:00 do 18:00 i weekend nawet do godz. 20:00 bezpieczeństwa na kąpielisku w Kamieniu pilnuje wykwalifikowany ratownik wodny. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę to, że w tym roku, jak mówi wójt gminy Szemud, zainteresowanie kąpieliskiem przerosło wszelkie oczekiwania.

Każdego dnia nad jeziorem wypoczywa mnóstwo osób. Często samochody nie mają gdzie zaparkować i kierowcy muszą stawać wzdłuż drogi i nadrabiać drogę nad wodę pieszo – komentuje wójt Ryszard Kalkowski.

Fot. Marek Trybański/TTM

Nad jeziorem, jak co roku, powiększona została plaża i w połowie czerwca dostarczono na nią nowy piasek. Ponadto kąpielisko oferuje sporo atrakcji – między innymi te wodne w postaci kajaków czy rowerków wodnych.

Natomiast osoby, którym doskwierać będzie głód lub męczyć będzie pragnienie mogą skorzystać z naszego baru - dodaje Kalkowski.

Wypoczywający nie muszą martwić się o jakość wody, ponieważ jest ona systematycznie badana przez sanepid.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24