21.07.2021 09:35 4 AB/Stolem Gniewino

Zmiana na stanowisku trenera w Stolemie Gniewino

facebook.com/Stolem Gniewino

Tomasz Dołotko- trener który wprowadził Stolem Gniewino do III ligi nie będzie już szkoleniowcem drużyny. Zastąpi go Arkadiusz Gaffka. W przeszłości grał w Pogoni Lębork, a także trenował młodzież w Arce Gdyni i IV ligowy Gryf Słupsk.

Po 14 latach pracy z klubem, Tomasz Dołotko odchodzi ze stanowiska trenera. Po bardzo udanym sezonie i nieoczekiwanym awansie do III ligi, decyzja może dziwić. Stolem z 29 spotkań w ubiegłym sezonie wygrał aż 22 mecze, tylko jeden przegrał. Były już szkoleniowiec pozostaje jednak w zarządzie klubu. Decyzja o rezygnacji z funkcji była dobrowolna.

Od 14 lat jestem związany z tym klubem. Doszedłem do wniosku, że więcej jako trener z tą drużyną nie mogę zrobić, poza tym mam problemy zdrowotne. Miałem już bardzo partnerskie relacje z zawodnikami, dlatego uważam że do takiej familijnej atmosfery potrzebny jest ktoś nowy z inną metodyką pracy i nowymi bodźcami dla zawodników -mówi Tomasz Dołotko.

Jak informuje były trener, to za jego pośrednictwem doszło do wyboru Arkadiusza Gaffki na nowego szkoleniowca. Panowie znają się jeszcze z boiska. Decyzja została zatwierdzona przez zarząd klubu. Głównym celem nowego mentora będzie utrzymanie się w III lidze, które zdaniem Dołotko jest w zasięgu ręki.

Poziom trzeciej ligi jest wyższy, ale to nie są takie rozbieżności sportowe jak się każdemu wydaje. Myślę, że patrząc na nasz zespół od środka powinniśmy walczyć o wyższe miejsca. W lidze jest dużo zespołów, które tak jak my nie są profesjonalne, dlatego uważam że nie powinno być problemu z utrzymaniem się - zapewnia Arkadiusz Gaffka.

Nowy trener nie zapowiada większych zmian w prowadzeniu zespołu. Najważniejsze dla niego jest zdobywanie punktów, nawet kosztem ładnej gry. Już w środę (21 lipca) o godzinie 19:00 na Stolem pod wodzą nowego szkoleniowca czeka sprawdzian. Zagrają mecz kontrolny z Jaguarem Gdańsk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24