14.07.2021 14:10 12 NWPort Lotniczy w Gdańsku

Dzieci zwolnione na lotnisku z testów na koronawirusa

Źródło:Port Lotniczy w Gdańsku

Dzieci do 12 roku życia nie muszą wykonywać testu na koronawirusa, jeśli podróżują ze Stefy Schengen i Unii Europejskiej z rodzicami z negatywnymi wynikami lub zaszczepionymi.

Rząd zmienił rozporządzenie mówiące o tym, które dzieci, jakich rodziców i skąd podróżujących mogą uniknąć testów na Covid-19 i kwarantanny.

Do 12 czerwca wszystkie dzieci, powracające do Polski samolotami, bez względu na wiek, trafiały na obowiązkową kwarantannę, z której mógł je zwolnić tylko test. Testowanie dzieci, szczególnie małych, było trudne – czytamy na stronie Portu Lotniczego w Gdańsku.

W rozporządzeniu z 22 czerwca zapisano, że prawo do zwolnienia z testów mają dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia, które przylecą do Polski z rodzicami i opiekunami zaszczepionymi lub z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, ale tylko podróżujące z krajów Unii Europejskiej i Stefy Schengen.

Dziecko spoza UE i Schengen zostaną zwolnione z testów tylko wtedy, gdy ich rodzice lub opiekunowie zostali wcześniej zaszczepieni pełną dawką szczepionki na koronawirusa. Jak podkreśla gdański port lotniczy, zwolnienie to nie dotyczy podróży dzieci z osobami dorosłymi, które się przetestują.

Od 10 lipca 2021 roku dzieci, które podróżują pod opieką przedstawiciela linii lotniczej zwolnione są z kwarantanny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24