25.06.2021 13:30 0 NW/TTM

Uczniowie rozpoczynają wakacje - odebrali świadectwa

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Po kolejnym roku szkolnym naznaczonym pandemią, uczniowie odebrali swoje świadectwa. W piątek (25 czerwca) ze szkołą pożegnali się ósmoklasiści, którzy od września naukę rozpoczną w nowym miejscu.

Po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wejherowie odebrali świadectwa na zewnętrznej hali.

Widzimy zmianę jeśli chodzi o naszych absolwentów - wydorośleli, dojrzeli. Myślę, że są bardzo dobrze przygotowani do kolejnego etapu edukacyjnego. Uczniowie z klasy sportowej mogą pochwalić się tytułami medalistów igrzysk młodzieży szkolnej i sukcesami ogólnopolskimi, mamy laureatów konkursu biologicznego i chemii, finalistów z informatyki i biologii - powiedziała Danuta Czernewska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wejherowie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

We wrześniu, jeśli planów nie pokrzyżuje pandemia koronawirusa, naukę rozpocznie kolejny rocznik klas ósmych, który jest bardzo liczny – to ponad 160 uczniów.

Młodzież, która tu dziś się zebrała przez długi okres nie uczestniczyła w normalnych zajęciach i myślę, że to był nie łatwy czas da nich, nauczycieli, jak i rodziców, którzy musieli bardziej zaangażować się w edukację swoich pociech niż zazwyczaj, motywować do nauki. Mamy nadzieję, że po wakacjach wrócimy do szkoły w normalnym trybie - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Ten rok szkolny był bardzo fajny i będę go dobrze wspominać. Będzie mi brakowało klasy, wspólnie spędzonych chwil i koszykówki, którą od dawna tu trenowałam. W wakacje będzie chwila, by odpocząć, spotykać się ze znajomymi. Mam nadzieje, że w nowej szkole poznam takich fajnych ludzi, jak tutaj - mówiła Ina, uczennica ósmej klasy.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego zaplanowano na 1 września. Uczniowie będą mieć dokładnie 67 dni wolnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24