18.06.2021 14:58 0 Materiał partnera Materiał partnera

Maseczki w płachcie

Fot. Materiał partnera

Maseczki w płachcie są hitem kosmetycznym ostatnich lat. Ta moda przywędrowała z Korei, która słynie z wieloetapowej i dokładnej pielęgnacji skóry twarzy. Są nie tylko wygodniejsze w użyciu niż typowe maseczki wymagające rozprowadzenia na skórze, ale także szybsze w użyciu, ponieważ nałożenie jej na twarz zajmuje tylko kilka sekund. Na polskim rynku jest dostępnych wiele rodzajów maseczek w płachcie. A więc czym dokładnie one są, jakie wybrać dla siebie oraz jak poprawnie ich używać?

Czym jest i jak wygląda maseczka w płachcie?

Maska w płachcie to nic innego jak kawałek materiału w owalnym kształcie nasączony dobroczynnymi substancjami i witaminami, mającymi na celu poprawić stan naszej cery. Ma ona otwory na oczy nos i usta oraz dopasowuje się do kształtu naszej twarzy, dzięki czemu jest komfortowa w noszeniu. Są one jednorazowe, tak samo jak opakowania, w których są szczelnie zamknięte. Gwarantuje to bezpieczeństwo i higienę ich stosowania.

Jakie maseczki możemy znaleźć na rynku?

Szukając maseczki, warto dopasować ją do rodzaju naszej cery. Dla skóry trądzikowej polecane są maseczki oczyszczające, normalizujące wydzielanie sebum i bakteriobójcze. Dla cery starzejącej się dobrym rozwiązaniem będą maseczki liftingujące. Z kolei maseczki nawilżające będą dobrym wyborem dla każdego - dodatkowe nawodnienie nigdy nie zaszkodzi, ponieważ każda skóra go potrzebuje.

Jakie składniki powinny zawierać?

Podczas wybierania maseczki dla siebie, oprócz sprawdzania jej funkcji i tego jakiej skórze jest dedykowana, warto zwrócić uwagę na jej skład. Upewnijmy się, że drogocenne substancje odpowiadające za jej działanie znajdują się wysoko na liście składników produktu. Na początku listy INCI danej maski dobrze będzie znaleźć oczywiście wodę, a także ekstrakty roślinne lub wody roślinne. Należy uważać na alkohol etylowy, PEG-i i PPG-i czy szkodliwe konserwanty. Przeciwnicy używania w kosmetykach produktów odzwierzęcych, muszą sprawdzić, czy maseczka takowych nie posiada, bowiem popularnie stosowany w maseczkach w płachcie jest śluz ślimaka. 

Z jakich tkanin wykonane mogą być maseczki w płachcie?

Kolejną rzeczą wartą uwagi, będzie rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest płachta. Najlepsze opinie często mają te, wykonane z naturalnych materiałów takich jak bawełna, ale na rynku spotkamy jeszcze maseczki z hydrożelu, biocelulozy i ecodermy.

Jak stosować maseczki w płachcie?

Aby skóra była w stanie przyjąć jak najwięcej składników odżywczych zawartych w maseczce, należy dokładnie ją przygotować przed nałożeniem płachty krok po kroku:

  1. Demakijaż - na początek ze skóry należy zmyć makijaż i wszelkie resztki innych kosmetyków używanych wcześniej.

  2. Peeling - nie jest on konieczny, ale z pewnością pomoże, by składniki aktywne lepiej wchłonęły się w skórę. Najbardziej polecanym w tym przypadku będzie peeling enzymatyczny, ponieważ jest delikatniejszy.

  3. Tonik - tak samo jak przy codziennej pielęgnacji, tutaj również nie można go pominąć. Wyrównywać pH skóry warto zawsze!

  4. Maska - należy nałożyć ją zgodnie z zaleceniem producenta, by ściśle przylegała do twarzy, zwykle na czas około 15-30minut. Najczęstszym błędem jest trzymanie maseczki na twarzy dłużej, niż się powinno. Takie działanie wcale nie pomaga, a niesie ryzyko, że wysychająca maska zacznie pobierać wodę ze skóry, a więc ją wysuszać.

  5. Krem - nałożenie kremu zamyka całą naszą pielęgnację. Jeśli wychodzimy później z domu zadbajmy by był to krem z filtrem przeciwsłonecznym. Warto pamiętać, aby nie wylewać resztki esencji pozostałej w opakowaniu, żeby nic się nie zmarnowało można je wykorzystać i wklepać w skórę szyi i dekoltu.

Warto pamiętać, aby nie wylewać resztki esencji pozostałej w opakowaniu, żeby nic się nie zmarnowało można je wykorzystać i wklepać w skórę szyi i dekoltu.  


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24