16.06.2021 14:00 12 NW/UG Kosakowo

Ekomarina - miejsce z myślą o żeglarstwie powstanie w gminie Kosakowo

Fot. UG Kosakowo

Trwają prace nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które pozwolą na realizację inwestycji zapowiadanej przez gminę Kosakowo kilka lat temu. Mowa o ekomarinie w Rewie i Mostach, w której przewiduje się m.in. utworzenie miejsc postojowych dla blisko 600 jednostek i placu centralnego z otoczeniem restauracyjno-gastronomicznym.

O tym, że w gminie Kosakowo ma powstać ekomarina pisaliśmy w 2018 roku. Wówczas w gminie uchwalono zmianę studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i możliwe było uwzględnienie miejsca na przyszłą ekomarinę.

O tym jak trudne jest to zadanie informowałem wielokrotnie na wszystkich spotkaniach. Położenie terenu na obszarze zalewowym, częściowo w pasie technicznym, a przede wszystkim w sąsiedztwie Rezerwatu Beka w Nadmorskim Parku Krajobrazowym oraz na obszarze Natura 2000 powoduje, że uzgodnienie nowego MPZPZ wymaga bardzo dużej i intensywnej konsultacji z wieloma organami i urzędami – mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Fot. UG Kosakowo

W ramach projektu ma powstać blisko 600 miejsc postojowych dla jednostek, bosmanat, część administracyjna, plac centralny z otoczeniem restauracyjno-gastronomicznym, zaplecze techniczne dla mariny, miejsca na szkolenia żeglarskie, tereny pod zabudowę usługową i mieszkaniową z dostępem do kanałów żeglugowych oraz tereny zielone i rekreacyjne.

Zadanie jest na etapie uzgodnień z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska oraz uwzględnieniem inwestycji w planie ochrony Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Według władz gminy Kosakowo stworzenie ekomariny umożliwi rozwój żeglarstwa i turystyki w gminie.

Fot. UG Kosakowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24