11.06.2021 12:30 9 PM/KPP Wejherowo

Zauważył pijanego kierowcę. Zatrzymał go i zabrał mu kluczyki

Fot. KPP Wejherowo

Ponad trzy promile alkoholu miał mężczyzna, który prowadził auto w rejonie gminy Linia. Policjant po służbie zatrzymał auto i zabrał pijanemu kluczyki.

W czwartek (10 czerwca), tuż przed południem, w rejonie gminy Linia, dzielnicowy z Szemudu, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Mundurowy przejeżdżając przez jedną z miejscowości gminy zauważył kierowcę seata, który jechał w specyficzny sposób. Dzielnicowy wyprzedził seata i znacznie spowolnił swoją prędkość, w taki sposób, aż doszło do zatrzymania obu samochodów – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Policjant podbiegł do zatrzymanego samochodu i natychmiast wyjął kluczyk ze stacyjki. Poczuł wówczas intensywny zapach alkoholu. Na miejsce wezwał policjantów z alko-testem.

Badanie przeprowadzone przez mundurowych potwierdziło podejrzenia, że 53-latek jest nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 3 promile. Oprócz tego posiadał także sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązujący do grudnia 2022 roku.

Fot. KPP Wejherowo

Teraz dalszym losem 53-letniego kierowcy zajmie się sąd.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24