06.06.2021 18:00 3 Kwt

Pieśni patriotyczne oraz muzyka kompozytorów z Kaszub i Beskidów

fot. TTM

Od piątku na Nordzie odbywają się koncerty, podczas których wykonywane są pieśni patriotyczne oraz muzyka kompozytorów z Kaszub i Beskidów.

Impreza skierowana jest do koneserów muzyki klasycznej i nie tylko. Podczas koncertów słuchacze mają okazję wysłuchać na żywo fortepianu, wiolonczeli czy instrumentów dętych. Nie zabraknie śpiewu, recytacji oraz narracji w języku kaszubskim.

Pierwszy koncert odbył się w piątek (4 czerwca) w Zagrodzie Gburska i Rybacka, Skansen w Nadolu o godzinie 17:00, kolejne widowisko w niedzielę (6 czerwca) o godzinie 12:00 w kościele pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu. Tego samego dnia muzycy zagrali także w kościele pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie.

To nie koniec tego wydarzenia, w poniedziałek (7 czerwca) odbędą się trzy koncerty. Dwa występy zaplanowano na godzinę 8:25 oraz 10:15 w sali widowiskowo – kinowej w Centrum Kultury w Gniewinie. Następnie muzycy zagrają o godzinie 13:00 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kostkowie.

Wykonawcy koncertu to Joanna Korpiela - Jatkowska (śpiew, recytacje), Janusz Kohut (fortepian, instrumenty klawiszowe), Urszula Mizia (wiolonczela, prowadzenie koncertu), Waldemar Szczypior (instrumenty dęte, śpiew, narracja w języku kaszubskim).

Koncert jest realizowany w ramach Festiwalu dworów i pałaców Północnych Kaszub.

fot. TTM

fot. TTM

fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24