02.06.2021 14:08 0 WH/ UM w Gdyni

MTB Gdynia Kids – poszukiwani młodzi rowerzyści

Źródło: UM w Gdyni

Trwają zapisy do MTB Gdynia Kids 2021. To wyścig towarzyszący jednej z największych kolarskich imprez, czyli XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2021. Nabór potrwa do 30 sierpnia.

Przypomnijmy, że MTB Gdynia Maraton został włączony do cyklu imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Ponadto pojawiły się nowe trasy dla dorosłych kolarzy. Szczegóły na temat tegorocznej imprezy znajdują się tutaj.

Wyścig dla najmłodszych rowerzystów odbędzie się 18 września.

Swoje umiejętności będą mogli sprawdzić na trasach przygotowanych specjalnie z myślą o nich, odpowiednich dla ich kategorii wiekowych i poziomu zaawansowania – czytamy na stronie gdynia.pl.

Przygotowano trzy trasy biegowe – Mini, która liczy około 1,5 km. Będzie ona wiodła utwardzonymi drogami na terenie Gdyńskiego Forum Sportu. Medium to trasa przeznaczona dla dzieci w wieku 7-11 lat. Zostanie poprowadzona na pętli liczącej 3 km. Z kolei kategoria Maxi, której trasa częściowo będzie wiodła leśnymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, powstała dla kolarzy w wieku 12-16 lat. W tym przypadku dystans wyniesie 5 km.

Młodzi kolarze, aby zapisać się do maratonu, mają czas do 30 sierpnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24