17.05.2021 12:30 6 WH/ Fabryka Kultury

Będą sprzątać redzką rzekę z wody i lądu - poszukiwani są chętni

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Już w sobotę (22 maja) mieszkańcy Redy i okolic posprzątają rzekę oraz okolice. Uczestnicy wydarzenia będą działać na lądzie i wodzie na kajakach. Trwa zbiórka chętnych do akcji.

Nie ma tygodnia, abyśmy nie informowali państwa o nielegalnych wysypiskach śmieci bądź zaśmiecaniu terenów zielonych przez człowieka. Pomimo to są mieszkańcy regionu, którzy chcą walczyć ze śmieciarzami i zadbać o ekologię. Coraz większą popularnością cieszą się akcje sprzątania świata. W ostatnim czasie mieszkańcy gminy Linia sprzątali swoje tereny. Więcej na ten temat można zobaczyć tutaj.

Teraz przyszła kolej na Redę, która poszukuje osób chętnych do sprzątania rzeki. Akcja odbędzie się w sobotę (22 maja). Urząd miasta zapewni worki, rękawice i wywóz zebranych śmieci.

Zapraszamy liderów grup (rodziny, przyjaciele, grupy sąsiedzkie) do kontaktu z referatem odpadów do czwartku – czytamy na stronie internetowej Fabryki Kultury, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Zainteresowani są proszeni o kontakt telefoniczny pod numerem 58 678 80 21 i 678 80 15 bądź mailowo [email protected]

Redzka akcja sprzątania jest wyjątkowa, ponieważ oprócz działań na lądzie, ochotnicy popłyną kajakami. Pozostawione śmieci będą zbierać z wody u brzegów. Informacje związane ze zbiórką udziela Sławomir Damrat tel. 500 230 296 (Kajakowe Meandy).

— 9:00 I grupa ul. Orzeszkowej (granica Wejherowo /Reda)

— 10:00 II grupa ul. Rzeczna Reda Stajnia Pegaz most

— 10:30 ul. Drogowców Most kolejowy na Puck (duży plac)

— 11:00 Park miejski

— 11:20 Kazimierska przed stawem rybnym

— 11:40 Powrót do parku miejskiego

Prosimy o przybycie w stroju roboczym, wygodnym oraz w obuwiu typu kalosze. Worki na śmieci będą rozdawane w punktach startowych. Osoby do 18 lat tylko pod opieką dorosłych – informują urzędnicy.

Ponadto w parku miejskim będzie zorganizowany punkt informacji dotyczący akcji w godzinach 9:00 – 13:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24