07.05.2021 15:30 5 PM/mat.pras.

Na podstawie książek rumianina powstanie gra komputerowa

Źródło: mat.pras.

Książki mieszkańca Rumi stały się inspiracją do stworzenia gry komputerowej. Budżet jej produkcji ma wynieść 5 mln złotych.

Na podstawie powieści pt. „Krew Kamienia” i „Serce Lodu” – autorstwa rumianina Arkadego Saulskiego – powstanie gra komputerowa nawiązującą do kultowego „Clasha”.

Do mojego spotkania z rzeszowską firmą PrimeBit Games doszło przy okazji ich obecnego projektu, jakim jest Clash II. To sequel gry z mojej młodości, stąd od razu znaleźliśmy wspólny język. Twórcy zauważyli, że jestem autorem książek i zamówili je do firmy, wprost przyznając, że chcą czerpać inspirację od prac polskich autorów do kolejnych projektów. Moje powieści - Serce Lodu i Krew Kamienia, musiały się im spodobać, bo wkrótce potem prezes firmy, Michał Ręczkowicz, zaproponował egranizację tychże – relacjonuje Arkady Saulski.

Obecny w książkach klimat dark fantasy pokrywa się z nastrojem w Clash II. Twórcy chcieli to popchnąć dalej i stworzyć grę RPG.

Teraz jesteśmy po zakończonych sukcesem negocjacjach, z podpisanymi umowami. Jak się czuję? To cokolwiek dziwne odczucie, bo z jednej strony jest ogromna radość, że jakoś tam spełnia się jedno z moich literackich marzeń ale z drugiej - zdziwienie, że następuje to tak szybko! Z drugiej strony - może zbyt surowo się oceniam? - dodaje Arkady Saulski.

Przewidywany budżet na produkcję nowej gry wyniesie 5 mln złotych. Według umowy spółka będzie posiadała 95 proc. praw do pożytków z gier, które powstaną na bazie tych powieści. Obecnie PBGames SA jest w trakcie produkcji Clasha II. Modele, które tworzą zostaną wykorzystane w nowej grze opartej o książki mieszkańca Rumi. Dzięki temu po pierwsze – gracze będą mogli poczuć związek między obiema grami, po drugie gra zostanie wyprodukowana w znacznie szybszym tempie i przy mniejszych kosztach.

Po przeczytaniu książek Arkadego, jako wielki fan oryginalnego Clasha, szybko połączyłem fakty i stwierdziłem, że warto coś z tym zrobić. Stworzone uniwersum ziem Karkhanu jest idealnym materiałem do pogłębienia tej twórczości poprzez branżę gier i zrobienie całkiem nowej produkcji umieszczonej w tym świecie – mówi prezes Prime Bit Games Michał Ręczkowicz. – Myślę, że potencjał tkwiący w książkach Arkadego Saulskiego jest na tyle duży, że w przyszłości na ich bazie powstanie także serial lub film. A przynajmniej tego życzymy twórcy! – dodaje.

Gra zostanie wydana najprawdopodobniej do końca 2023 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24