30.04.2021 10:25 5 PM

Wymyśl imiona dla młodych sokołów

Pierwsze pisklę już się wykluło, to dobry moment żeby ogłosić kolejny konkurs. Tym razem wybieramy imiona dla młodych sokołów – potrzebujemy czterech dla samic i czterech dla samców. Na Wasze propozycje czekamy do 4 maja!

Ruszamy z konkursem, który pomoże w wyborze imienia dla młodych sokołów. Konkurs odbywa się na Facebooku portalu Nadmorski24.pl.

Propozycje można wpisywać do 4 maja, następnie wybierzemy 10 imion dla samic i tyle samo dla samców, na które będzie można zagłosować – wygrają po cztery imiona z każdej płci. W maju podczas obrączkowania, dowiemy się jakiej płci są sokoły z redzkiego gniazda.

Jest pierwszy pisklak, bardzo się z tego cieszymy. Jest to podsumowanie naszych kilkuletnich starań. W ciągu najbliższych kilku dni powinny pojawić się kolejne pisklaki. Młode ptaki będą pozostawać w gnieździe jeszcze przez około 40 dni, mamy nadzieję, że w tym czasie będą regularnie i intensywnie dokarmiane przez rodziców - mówi Wojciech Bajerowski, opiekun gniazda sokołów w Redzie.

Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku w Redzie pojawili się nowi mieszkańcy. Są nimi sokoły, które znalazły swój dom na kominie Koksika, gdzie zamontowano specjalne gniazdo na wysokości 60 m od strony południowo-wschodniej. Od teraz redzkie sokoły można obserwować non stop za pomocą kamer na portalu Nadmorski24. Pierwszy widok pokazuje wnętrze gniazda. Kolejny widok z kamery przedstawia gniazdo sokoła widziane od strony platformy.

Partnerami konkursu są: Koksik Miejskie Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo-Komunalne Sp. z o.o., Stowarzyszenie na rzecz dzikich zwierząt „Sokół”, Miasto Reda, Telewizja Kablowa Chopin, Radio Norda FM, Twoja Telewizja Morska i portal Nadmorski24.pl. Zapraszamy do zabawy!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24