29.04.2021 09:45 0 PM/Nadleśnictwo Choczewo

Szum fal i bezkresne piaszczyste plaże, czyli ścieżką przez wydmy

Fot. Nadleśnictwo Choczewo

Powstała nowa ścieżka przyrodnicza prowadząca przez wydmę Lubiatowską (gmina Choczewo). Z platform widokowych można podziwiać wydmę, rozlewisko rzeczki czy las. To dobry pomysł na majówkową wycieczkę.

Lubicie leśne wycieczki, ale nie potraficie żyć bez plaży? Ta ścieżka jest dla was! Bez problemu znajdziecie wyjścia na plaże na trasie waszej wędrówki i będziecie mogli rozkoszować się szumem fal i bezkresnymi piaszczystymi plażami. Dodatkowo na trasie przygotowaliśmy kilka wiat, w których bez problemu odpoczniecie i zjecie swój posiłek lub schronicie się przed deszczem – zachęca na swojej stronie Nadleśnictwo Choczewo.

Fot. Nadleśnictwo Choczewo Fot. Nadleśnictwo Choczewo Fot. Nadleśnictwo Choczewo

Do ścieżki można dotrzeć zarówno pieszo jak i rowerem z miejscowości Białogóra. Najprościej będzie przemieszczać się plażą w kierunku zachodnim. Po około 2,5 km znajduje się wyjście nr 36, korzystając z niego można dojść do wschodniej części ścieżki.

Idąc lub jadąc rowerem plażą od strony Lubiatowa należy kierować się na wschód. Po około 5 km znajduje się wejście 36A, a bezpośrednio przy nim punkt nr 13 na ścieżce przyrodniczo leśnej „wydma Lubiatowska”.

Jeśli wybieracie się na ścieżkę samochodem zostawcie go w miejscowości Lubiatowo, następnie ulicą Spacerową dojdziecie do granicy lasu i znaku zakazu wjazdu. Od znaku macie około 2 km - wyłączoną z ruchu drogą asfaltową - do punktu nr 1 na ścieżce – instruują pracownicy nadleśnictwa.

Trasę można pokonać na wiele sposobów - na całej ścieżce znajduje się 30 drogowskazów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24