12.04.2021 13:41 14 NW/KPP w Wejherowie

Robakowo: Wypadek z udziałem 9-letniego rowerzysty

zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

W niedzielę (11 kwietnia) w Robakowie (powiat wejherowski) doszło do wypadku z udziałem 9-letniego rowerzysty. Sprawą zajmują się policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (11 kwietnia) na ulicy Św. Antoniego. Służby otrzymały zgłoszenie około godziny 15:00. Policjanci ruchu drogowego, którzy zostali skierowani do zdarzenia zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny i zajęli się ustalaniem jego okoliczności.

Ze wstępnych informacji wynika, że młody kierowca jednośladu z niewiadomych przyczyn wjechał na przeciwległy pas ruchu wprost na jadący samochód bmw, którym kierował 35-latek. Z ustaleń wynika, że kierowca samochodu prawdopodobnie próbował uniknąć zderzenia - informuje asp. sztab.Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Funkcjonariusze sprawdzili także uprawnienia kierowców i jak się okazało, 9-latek nie miał karty rowerowej.

Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują i przypominają, że rowerzysta poniżej 10 roku życia może poruszać się po drodze publicznej tylko pod opieką osoby dorosłej. Dopiero zdanie egzaminu na kartę rowerową i jej posiadanie uprawnia 10-latków do samodzielnej jazdy rowerem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24