12.04.2021 08:30 10 raz/KWP Gdańsk

Pseudokibice mieli maczetę i miotacz gazu [FILM]

źródło: KWP Gdańsk

Kilkunastu pseudokibiców zatrzymali gdańscy policjanci na jednym z parkingów w mieście. Mieli przy sobie m.in. maczetę. Są podejrzani za udział w zbiegowisku i uszkodzenie mienia na terenie Gdyni.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej współpracując z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni i Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali 17 osób, w wieku od 16 do 35 lat, odpowiedzialnych m.in. za udział w zbiegowisku i uszkodzenie mienia.

Na zaciemnionej części jednego z parkingów w Gdańsku, policjanci zauważyli kilka pojazdów i grupę mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli nerwowo się zachowywać i odrzucać różne przedmioty. Jak się okazało. były to kominiarki z barwami jednego z trójmiejskich klubów, ręczny miotacz gazu, trzonek od siekiery oraz robocze rękawiczki – opisują pomorscy stróże prawa.

źródło: KWP Gdańsk

Wszyscy mężczyźni zostali wylegitymowani i skontrolowane zostały ich pojazdy. W bagażnikach policjanci znaleźli liczne puszki z farbami w aerozolu, zabrudzoną nią odzież, ochraniacze na zęby i nogi, maczetę oraz emblematy drużyny piłkarskiej.

Policjanci ustalili, że zatrzymani mają związek z uszkodzeniem mienia na terenie Gdyni. Tam zostały zniszczone murale oraz elewacja Stadionu Miejskiego, uszkodzone zostały także sąsiednie budynki na, których naniesiono obraźliwe napisy – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku. Trzech mężczyzn dodatkowo usłyszało zarzut uszkodzenia mienia, to przestępstwo miało charakter chuligański, za co grozi do 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24