29.03.2021 18:05 6 WH/TTM

Muzycznie upamiętnili ks. Kaczkowskiego

Fot. Marek Trybański/ TTM

W niedzielę (28 marca) w puckiej farze wybrzmiał koncert ku pamięci ks. Jana Kaczkowskiego – założyciela Puckiego Hospicjum oraz społecznika. Podczas wydarzenia wystąpiła Polska Filharmonia Kameralna Sopot – ulubiona orkiestra kapłana.

Ksiądz Jan Kaczkowski odszedł 28 marca 2016 roku. Był założycielem Puckiego Hospicjum. Z uwagi na piątą rocznicę śmierci kapłana zorganizowano wyjątkową uroczystość.

Niezwykle wzruszający dzień wspomnienia śmierci księdza Jana Kaczkowskiego, który był ważny dla wielu z nas. Był niesamowitym kapłanem, przyjacielem i kolegą – zwraca uwagę Anna Joachim-Labuda, dyrektor Puckiego Hospicjum.

Podczas koncertu wybrzmiały teksty ks. Jana Kaczkowskiego, które zostały przeczytane przez trójmiejskiego aktora Krzysztofa Gordona. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego oraz soliści z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Była to ulubiona orkiestra kapłana. Wydarzenie odbyło się w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Transmisja była dostępna na naszej stronie internetowej.

Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM

Cała fotogaleria dostępna jest TUTAJ.

Po muzycznym spektaklu w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku odbyła się msza święta w intencji księdza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24