28.03.2021 13:12 2 Kwt

Kolarze z całej Polski spotkali się w Barłominie

fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl

W niedzielę (28 marca) w gminie Luzino odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski XCM. Była to jednocześnie inauguracja tegorocznego cyklu składającego się łącznie z 6 imprez, który swój finał znajdzie w Gdańsku.

W wydarzeniu wzięła udział określona liczba zawodników, którą organizatorzy uzgodnili z policją oraz sanepidem. Na teren miasteczka zawodów mogli wejść jedynie uczestnicy, trenerzy i opiekunowie młodszych zawodników. Każdy uczestnik obowiązkowo musiał zdezynfekować ręce przed wejściem, a także mieć zasłonięte usta i nos. Maseczkę można było zdjąć dopiero po sygnale startera.

Jesteśmy przeszczęśliwi, że wydarzenie udało nam się zorganizować na terenie stajni Barłomino wspólnie z gminą Luzino. To jest pierwsza edycja Pucharu Polski, więc przyjechała cała czołówka z całej polski, z gór, z Wrocławia, Warszawy. Całe wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym – wyjaśnia Marek Wróbel, organizator pierwszej edycji wydarzenia.

Ponad 300 zawodników miało do pokonania dwie trasy, w tym 33 km dla kategorii junior. Główny dystans wyniósł 59 km i 1500 m w pionie.

Myślę, że trasa była bardzo wymagająca pod względem fizycznym, dodaliśmy też kilka technicznych zjazdów, a do tego wczorajszy deszcz utrudnił warunki na trasie. Zwycięzcą na dużym dystansie był Filip Helta, wśród kobiet triumfowała Zuzanna Krzystala – dodaje Marek Wróbel, organizator pierwszej edycji wydarzenia

Druga edycja maratonu odbędzie się 15 maja w Szemudzie.

fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl fot. Natalia Walasiak/nadmorski24.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24