26.03.2021 06:32 2 raz

Z Jarotą na zakończenie fazy zasadniczej

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Spotkaniem z Jarotą Jarocin piłkarze Gryfa Wejherowo zakończą zmagania w fazie zasadniczej III ligi w grupie II. Mecz odbędzie się w sobotę, 27 marca. Pierwszy gwizdek o godz. 14:00.

Bez względu na wynik tego meczu Jarota Jarocin, podobnie jak Gryf Wejherowo, bo zakończeniu fazy zasadniczej trafi do grupy zespołów walczących o utrzymanie. Przypomnijmy, że tzw. mistrzowską grupę stanowić będą zespoły z miejsc 1-8. Jarota obecnie jest na 12. miejscu z 28. punktami, ale do 8. lokaty traci 4. pkt. Z kolei żółto-czarni z 20 „oczkami” plasują się na 19. miejscu.

Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego do sobotniego spotkania przystąpią podbudowani ostatnim zwycięstwem na Wzgórzu Wolności z Mieszko Gniezno. WKS wygrał aż 5:0, a pomocnik Mateusz Duchowski (autor dwóch goli) przez tygodnik „Piłka Nożna” został wybrany do „jedenastki” kolejki. Natomiast Jarota w poprzedniej kolejce przegrała na wyjeździe ze Świt Skolwin 0:2.

Dodajmy, że Pomorski Związek Piłki Nożnej na arbitra tego meczu wyznaczył Pawła Okunowicza z Białogardu. Sędzia z województwa zachodniopomorskiego w trwającej kampanii prowadził dziewięć pojedynków, w tym dwa z udziałem Gryfa Wejherowo. Jeden był to z Chemikiem Police (3:2), a drugi z Polonią Środa Wlkp. (0:4). Do tej pory w sezonie 2020/21 Okunowicz pokazał czterdzieści trzy żółte kartki oraz podyktował dwa rzuty karne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24