24.03.2021 13:30 3 WH/TTM

Pierwsze serce na nakrętki stanęło w Luzinie

Fot. TTM

Łącznie osiem pojemników na nakrętki pojawi się w gminie Luzino. Inicjatywa wyszła ze strony mieszkańców. Pierwsze metalowe serce zagościło tuż obok ośrodka zdrowia przy ul. Młyńskiej w Luzinie.

Idea specjalnych pojemników na plastikowe korki jest coraz bardziej popularna na Nordzie. To dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony mieszkańców, jak i włodarzy. W ostatnim czasie przybywa miejsc, gdzie takie obiekty się pojawiają. Przypomnijmy, że metalowe serca stanęły już w Pucku, Rumi czy Kosakowie.

Myślę, że to bardzo wspaniała sprawa. Po co wyrzucać korki, gdy ktoś je potrzebuje dla dziecka chorego. Jak nie ma innego funduszu to trzeba się tym ratować – zwraca uwagę pani Janina z Luzina.

Fot. TTM

Kolejny pojemnik na nakrętki pojawił się w Luzinie przy ul. Młyńskiej. Obiekt powstał z inicjatywy mieszkańców gminy, którzy zaangażowali się w zbiórkę na rzecz pomnika Jana Pawła II. Okazało się, że nie wykorzystano całej sumy pieniędzy i przeznaczono resztę środków na metalowe serce.

Radni, kiedy dowiedzieli się, że ma powstać to serce, to podjęli decyzję o siedmiu kolejnych. Pojemniki pojawią się przy szkołach podstawowych. Warto zbierać nakrętki, aby ratować życie – tłumaczy Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Fot. TTM

Luzińskie serce zapełniło się w ekspresowym tempie. Obiekt został zamontowany w piątek (19 marca).

To kontynuacja pierwszego projektu, który jest związany z popiersiem Jana Pawła II. Bardzo się cieszę. Bylem w gminie Puck, gdzie takie serduszka były usytuowane. Zwróciłem się do wójta z tą inicjatywą. To serce niech będzie sercem dla każdego, a szczególnie dla dzieci – mówi Wiesław Trepczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Luzino.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Łącznie na terenie całej gminy Luzino przybędzie osiem metalowych serc: w Kębłowie, Wyszecinie, Barłominie, Sychowie i Robakowie.

Dotychczas gmina zawarła cztery umowę, dzięki którym nakrętki trafią do najbardziej potrzebujących. Wszystkie pojemniki mają być dostępny dla mieszkańców do końca kwietnia.

Jeżeli ktoś prowadzi taką akcję zbiórki na dziecko lub inną osobą chorą, to może podpisać taką umowę z gminą. Warto opróżniać te serduszka i korzystać z możliwości finansowych, jakie one dają. Rodzice są chętni, bo to na pewno pomoże w leczeniu. W takim momencie liczy się każdy grosz – dodaje Wejer.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24