09.10.2020 15:29 5 NW/UM Puck

Niebieskie serca na nakrętki stanęły w Pucku

fot. UM Puck

Dwa niebieskie serca stanęły w Pucku. Do nich mieszkańcy miasta, jak i odwiedzający mogą wrzucać plastikowe nakrętki, które później zostaną spieniężone i pomogą tym najbardziej potrzebującym.

Zbieranie plastikowych nakrętek stało się już niezwykle popularne – i dobrze, gdyż pomogły one już setkom, jeśli nie tysiącom dzieci i dorosłych. Spacerując uliczkami Pucka natrafimy na dwa niebieskie serca, które stanęły między urzędem miasta a szpitalem oraz przy Skwerze im. Kamili Skolimowskiej.

Jedno serce może pomieścić nawet 150 kilogramów plastikowych nakrętek.

Zapraszam, by spacerując ulicami naszego miasta odwiedzili państwo dwa miejsca wypełniane od dziś niebieskimi sercami. Do tych miejsc będzie można wsypywać plastikowe nakrętki, które będzie można spieniężyć i przeznaczyć na ważny cel charytatywny – mówiła burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska w piątkowym (9 października) komunikacie.

Na jaki cel przekazane zostaną środki? O tym zadecydują mieszkańcy Pucka, którzy mogą zgłaszać prywatne osoby, organizacje czy stowarzyszenia potrzebujące pomocy. Zapotrzebowanie na zbiórkę w formie pisemnej wraz z opisem przedmiotu zbiórki trzeba dostarczyć do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta Puck (pokój nr 2, na parterze). Wnioski można również składać drogą elektroniczną na adres: [email protected]

Jak informuje pucki urząd, nakrętki będą rotacyjnie przekazywane na rzecz zgłoszonych akcji i realizowane w kolejności wpływu zgłoszeń.

Uwaga! Do pojemników wrzucane mogą być tylko plastikowo nakrętki. Mogą być na przykład po wodzie, sokach, chemii gospodarczej, płynach do zmywania i płukania czy szamponach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24