18.03.2021 16:30 3 raz/UM Rumia

Wzgórze Markowca skrywało szereg powojennych pamiątek – również niewybuchy

źródło: FB/Miasto Rumia

Łuski po pociskach, części broni, nawet czajnik pamiętający czasy II wojny światowej znaleziono w Rumi. W mieście trwa rewitalizacja Wzgórza Markowca – prace weszły w kolejny etap. Jak informuje tamtejszy ratusz, na terenie inwestycji realizowane są prace saperskie.

Podczas prac saperskich prowadzonych w Rumi w ramach rewitalizacji Wzgórza Markowca specjaliści natrafili nie tylko na niewybuchy, które zostały odpowiednio zabezpieczone, ale i na liczne łuski po pociskach, resztki karabinów, hełm oraz czajnik – informują rumscy urzędnicy.

Wszystkie powojenne pozostałości zostaną skatalogowane, poddane ewentualnej renowacji, a w przyszłości zasilą zbiory miejskiej wystawy historycznej – zapewniają.

źródło: FB/Miasto Rumia źródło: FB/Miasto Rumia źródło: FB/Miasto Rumia źródło: FB/Miasto Rumia źródło: FB/Miasto Rumia

Natomiast po zakończeniu prac saperskich, co ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu (do 19 marca), rozpocznie się budowa drogi prowadzącej na szczyt wzgórza.

Nowa nawierzchnia umożliwi przetransportowanie tam materiałów budowlanych i rozpoczęcie kolejnych etapów inwestycji – czytamy w komunikacie magistratu w Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24