22.02.2021 08:38 0 raz

Górale bezlitośni dla Stoczniowca

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Polskiej Ligi Hokeja lider tabeli GKS Tychy nie był gościnny dla GKS Stoczniowca Gdańsk. Górale rozgromili gdańszczan aż 10:0.

W pierwsze tercji bramkarza gdańszczan pokonali Jarosław Rzeszutko, Marek Biro, Patryk Kogut i Peter Novajovsky. W drugich 20 minutach krążek w siatce bramki ulokowali Jean Dupuy, Michael Cichy, Paul Szczechura oraz Michał Kotlorz. W trzeciej tercji wynik spotkania ustalili Christian Mroczkowski oraz Alexander Szczechura.

Tym spotkaniem GKH Stoczniowiec Gdańsk zakończył swoją przygodę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym hokejowej ligi w Polsce. GKH w 36. meczach zdobył zaledwie 6. punktów, strzelił 40. bramek i stracił aż 191. W przyszłym sezonie o punkty Stoczniowiec będzie walczył na zapleczu PHL.

Natomiast we wtorek, 23 lutego, rozpoczynają się play-offy w Polskiej Lidze Hokeja. W pierwszej parze zmierzy się GKS Tychy z Ciarko STS Sanok. W pozostałych zagrają JKH GKS Jastrzębie i Tauron Podhale Nowy Targ, KH Energa Toruń z Comarch Cracovia oraz GKS Katowice i Re-Plast Unia Oświęcim.