25.01.2021 16:02 9 NW/KPP w Wejherowie

Policjanci zatrzymali 15-letniego sprawcę rozboju

Źródło:KPP w Wejherowie

Wejherowskie służby zatrzymały sprawcę rozboju, do którego doszło na terenie powiatu wejherowskiego. Do komendy policji doprowadzony został 15-latek, który w piątek (22 stycznia) m.in. okradł 13-latka.

Do zdarzenia doszło po godzinie 15:00 na terenie otwartym, w jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego. Z ustaleń policji wynika, że 13-latek przebywał na placu zabaw, gdy podszedł do niego dwa lata starszy chłopak i przewrócił go na ziemię. 15-latek przytrzymał chłopaka ciałem, po czym z saszetki ukradł e-papierosa.

Na podstawie tych ustaleń, kryminalni rozpoczęli działania związane z ustaleniem tożsamości i zatrzymaniem sprawcy rozboju. Po kilku godzinach, w nocy przed godziną 22:00 funkcjonariusze zatrzymali 15-latka – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Młody sprawca rozboju został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony i przekazany pod opiekę rodzica.

Materiały w sprawie, jak czytamy w komunikacie policji, przekazane zostaną do Sądu Rodzinnego w Wejherowie, który zdecyduje o wymiarze kary. Sąd rozpatrzy także sprawę 13-latka, który niewykluczone, że odpowie za przejaw demoralizacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24