21.01.2021 15:30 1 WH/Norda FM

Metalowe serca na nakrętki pojawią się w Redzie

Fot. archiwum

Reda to kolejne miasto, gdzie pojawią się „serca” na nakrętki. Specjalne pojemniki zostaną umieszczone w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Łąkowej oraz Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Brzozowej.

Coraz więcej miast angażuje się w akcję zbierania plastikowych korków. Przypomnijmy, że metalowe serca są już m.in. w Rumi, Pucku, Kosakowie, Gdańsku i Wejherowie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Mieszkańcy, jak i odwiedzający zaangażowali się w akcję, a pojemniki zostały zapełnione w krótkim czasie. Zebrane nakrętki zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Teraz do tego grona dołącza Reda. Urzędnicy poinformowali, że już w przyszłym tygodniu charakterystyczne serca zostaną zamontowane na placu przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3 na Ciechocinie.

Ta inicjatywa wyszła od radnych, członków komisji kultury. Prym wiodła pani radna Teresa Tkaczyk. Po złożeniu takiej prośby, urzędnicy dokonali rozeznania, jaki jest koszt tego przedsięwzięcia. Na początku roku dokonaliśmy zakupu dwóch metalowych pojemników – mówi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy ds. społecznych i oświaty w rozmowie z radiem Norda FM.

Cel charytatywny, na które zostaną przeznaczone plastikowe korki wkrótce zostanie wybrany.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24