14.01.2021 08:30 7 raz/UM Wejherowo

W Wejherowie naładujemy elektryczny samochód

źródło: UM Wejherowo

Władze Wejherowa podpisały porozumienie ws. powstania w mieście stacji ładowania samochodów elektrycznych. Została ona zlokalizowana w pobliżu Ronda Solidarności za stacją paliwową. Jej uruchomienie zaplanowano w I kwartale tego roku.

Jak poinformował na łamach serwisu prasowego miasta Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wejherowie, dwa stanowiska w stacji zostały wybudowane przez samorząd jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia stacji. Po zamontowaniu ładowarek firma będzie musiała wykonać przeglądy techniczne urządzeń, a następnie dokonać ich odbioru oraz zgłoszeń. Stacja samoobsługowa będzie funkcjonowała całodobowo. O jej uruchomieniu powiadomimy mieszkańców – czytamy w komunikacie ratusza.

Stacja obsługiwana jest przez firmę, skupiającą się na obszarze elektromobilności. Celem jej działalności jest budowa i eksploatacja sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych, w celu zapewnienia swobodnego podróżowanie samochodem elektrycznym.

Zasady korzystania z usług na stacji ładowania elektrycznego pojazdów określi regulamin, który zostanie umieszczony na stacji. Można się z nim zapoznać na stronie internetowej firmy. Koszt usługi naliczany będzie według aktualnego cennika usług ładowania – podają wejherowscy urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24